رد کردن لینک ها

استفاده از httpS اره یا خیر

شاید برای شما هم سوال پیش آمده باشد که SSL چیست ؟ چه کاربردی دارد؟ و آیا لازم است برای وب سایتمان استفاده از httpS را جدی بگیریم یا خیر ؟ و تاثیر استفاده از httpS یا SSL چیست ؟ و…

هر روز شاهد پیشرفت تکنولوژی وب هستیم و SSL (مخفف Hypertext Transfer Protocol Secure) یکی از تکنولوژی های بهبود امنیت ارتباط کاربر و وب سایت بوده است . این تکنولوژی یا بهتر است بگوییم پروتکل به صورت موازی با پروتکل HTTP کار میکند اما وجه تمایز این دو پروتکل امنیت بالا تر HTTPS بوده است .

چرا امنیت استفاده از httpS بالاتر است؟

لزوم ssl

از جمله حملاتی که پروتکل http را تهدید میکند ، Eavesdropping و Man-in-the-Middle می باشد به این صورت که در زمان این حملات اطلاعات رد و بدل شده بین میزبان و کاربر به راحتی بدلیل اینکه به صورت متن ساده می باشند قابل مشاهده خواهند بود در حالی که در صورت استفاده از httpS یا SSL پیام ها طی الگوریتم خاص کد می شوند بنابراین اگر حتی این اطلاعات در دسترس بدافزار ها یا کرکر ها قرار بگیرد باز هم به صورت کد ناخوانا و بی استفاده خواهد بود.

یکی از مهمترین اجزای کسب و کار آنلاین، ایجاد یک محیط مورد اعتماد است که مشتریان بالقوه در خرید آنها اعتماد دارند. گواهینامه های SSL با ایجاد یک اتصال امن این اعتبار را ایجاد می کند.

کاربرد های SSL

کاربرد HTTPS

اکثر معاملات اینترنتی و فروشگاه‌های آنلاین،  شبکه های اجتماعی، وبسایت های حاوی اطلاعات کاربران، پورتال ها و سیستم های ذخیره سازی از طریق HTTPS در سطح وب، امن می‌گردند. از جمله وبسایت‌هایی که از HTTPS استفاده می‌کنند ، می شود به سایت تمامی بانک ها اشاره کرد . Google نیز برای تمامی وبسایت‌های خود مانند Gmail از HTTPS استفاده می‌کند. ضمن اینکه از آنجاییکه اطلاعات کاربران برای هیراد رایان افزار بسیار مهم هستند، ما نیز از این پروتکل در سیستم اطلاعاتی وبسایت خود استفاده کرده ایم و حتی در وبسایت های طراحی شده توسط هیراد رایان افزار در صورت درخواست کارفرما از پروتکل SSL استفاده کرده است.

 

چطور متوجه بشویم که با HTTPS به یک وب سایت متصل هستیم

در اکثر مرورگر ها در صورتی که سایت از SSL استفاده کرده باشد معمولا در ادرس بار ،  استفاده از httpS را با رنگ سبز و عبارت Secure و یا به شکل قفل نشان میدهند، که با کلیک روی این عبارت یا شکل اطلاعات کامل تری بدست آورید.

 

کلام اخر در باب استفاده از httpS

کسب و کارهای اینترنتی بهتر است برای بهبود عملکرد خود اقدام به ایمن سازی ارتباطات خود با کاربران کنند .پروتکل HTTPS با سار و کار خود این امکان را فراهم کرده است، که کاربران در ارتباط خود از رمزنگاری استفاده کنند. بدون این رمز گذاری تمام فعالیت های کاربر توسط انواع هکر های سیاه و سفید قابل مشاهده می باشد. علاوه بر دسترسی به اطلاعات کاربر توسط هکر های ISP ها نیز می توانند به این اطلاعات دسترسی داشته و فعالیت های آن ها را بررسی کنند.

HTTPS با رمزنگاری ارتباط کاربر و وب سایت مورد نظر می تواند تا حد زیادی ایمنی اینترنت را افزایش دهد. از سوی دیگر با توسعه تکنولوژی و API ها HTTPS یک ضرورت برای استفاده از این امکان است که تایید کاربران را در استفاده از این امکان ممکن می سازد.

آینده وب به سوی استفاده روز افزون از ارتباط های HTTPS است. و موتور جستجوگر اینترنتی گوگل نیز برای سایت هایی که از این پروتکل استفاده می کند تا حدی اولویت در رتبه بندی قائل می شود.

 

اگر چه شاید از نظر سئو استفاده از httpS در رتبه بندی زیاد محسوس نباشد اما میتواند با افزایش حس امنیت در کاربر شما موثر باشد.

در صورت بروز هر گونه سوال و ابهام در این زمینه میتوانید با هیراد رایان افزار در ارتباط باشید

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه
سفارش طراحی سایت
close slider