رد کردن لینک ها

دیجیتال مارکتینگ

همه ی کسب و کارها برای فروش محصول یا ارائه خدمتی ایجاد می شوند. یکی از مهمترین مغوله های کسب و کارها برند سازی و فروش است. تبلیغات پایه اساسی حل این معذل خواهد بود. در دنیای امروز با رشد فناوری های جدید و گسترش شبکه اینترنت مفهوم بازاریابی دیجیتال یا دیجیتال مارکتینگ  به کمک کسب و کار ها آمده است. اما لزوم ورود کسب و کارها به دنیای دیجیتال مارکتینگ چیست؟ در این مقاله به بررسی این موضوع می پردازیم.

ضرورت دیجیتال مارکتینگ

خودتان را در نظر بگیرید. روزانه چقدر از وقت خود را در بستر موبایل و یا سیستم های دسکتاب به صورت آنلاین سپری می کنید؟ مدت زمانی که در شبکه های اجتماعی سپری میکنید یا در وبسایت های مختلف به وبگردی مشغول هستید چقدر است؟ اگر این مدت زمان خیلی بیشتر از مدت زمانی که با رسانه های آفلاین مانند روزنامه، تلویزیون و رادیو در تعامل هستید، باشد به این معنیست که افزار زیادی مثل شما هستند.

طبق آمار در سال ۲۰۱۶ مدت زمانی که افراد آنلاین هستند بیش از زمانی است که با رسانه های آفلاین در تعامل می باشند. این آمار روز به روز در حال افزایش است.

آمارها میگویند دیجیتال مارکتینگ ضروری است

در سال ۲۰۰۰ تعداد افرادی که به اینترنت دسترسی داشتند ۳۶۱ میلیون نفر بود. این آمار در سال ۲۰۱۶ به حدی رشد داشت که نیمی از مردم دنیا به اینترنت دسترسی دارند. پیش بینی می شود تا سال ۲۰۲۰ حدود ۶٫۲ میلیارد نفر آنلاین بوده و به اینترنت دسترسی داشته باشند.

در ایران حدود ۴۰ میلیون دستگاه موبایل هوشمند وجود دارد. و ۴۰% جمعیت ایران به اینترنت متصل هستند. با بررسی این آمار مدیران باهوش کسب و کارها از ضرورت دیجیتال مارکتینگ مطلع شده و به دنبال توسعه هرچه بیشتر دیجیتال مارکتینگ هستند.

مزایای دیجیتال مارکتینگ چیست؟

در دنیال رقابتی کسب و کارها، بودجه های کلانی صرف تبلیغات می شود. هزینه های تبلیغات تلویزیونی یا اجاره ی بیلبورد های تبلیغاتی چنان بالاست که خیلی از کسب و کاهای کوچک و متوسط نمیتوانند از پس مبالغ آن برآیند. همچنین کسب و کارهای بزرگ با انجام این هزینه ها مخارج خود را به شدت افزایش میدهند به این امید که مشتریان بالقوه تبلیغ آنها را ببینند. تعداد مخاطبین این تبلیغات قابل تشخیص نیست. این که چند نفر تیزر تبلیغاتی شما را دیده اند و یا چند نفر بیلبرد شما را مشاهده کردند.

در مقابل دیجیتال مارکتینگ کاملا مقیاس پذیر است. شما میتوانید فقط برای بازار هدف و مشتریان بالقوه خود هزینه کرده و تبلیغات خود را بر روی آنها متمرکز کنید. در صورتی که در تبلیغات آفلاین یک هدف (مثلا ۵۰۰۰ بازدید) را مشخص می کنید و برای آن هزینه می کنید. در صورتی که در دیجیتال مارکتینگ شما فقط بابت نتیجه پول میدهید.

مثلا شما یک تیزر تبلیغاتی در زمینه طراحی وب سایت را آماده می کنید. بازار هدف شما مردم کرمان هستند و میخواهید ۵۰۰۰ نفر این ویدئو را تا انتها ببینند.. مشتریان بالقوه شما کسانی هستند که عبارت طراحی وب سایت در کرمان را سرچ کرده اند. در نهایت مبلغی که شما پرداخت می کنید بابت ۵۰۰۰ نفری است که این ویدئو را تا انتها دیده اند. برای این است که میگویم فقط بابت نتیجه پول میدهید.

دیجیتال مارکتینگ

امکان تحلیل و آنلایز رفتار مشتری و بهینه سازی بر اساس آن

مهم ترین مزیت دیجیتال مارکتینگ  تحلیل و آنالیز رفتار مشتری از زمان ورود به وبسایت تا زمان خروج وی است. ابزار های دقیقی برای این موضوع وجود دارد که با استفاده از آنها میتوانیم به سوالات زیر پاسخ دهیم:

مشتری در کدام مرحله خرید خود را متوقف کرده است؟ وقتی پاسخ این سوال را داشته باشیم می توانیم آن قسمت را اصلاح کنیم و پاسخ شبهات و سوالات مشتری را بدهیم تا آنها را جذب خود کنیم. به کدام محتوا علاقه نشان می دهد؟ با دانستن این جواب میتوانیم محتواییکه مشتری آن را می پسندد تولید کنیم. کدام کمپین تبلیغاتی مشتریان بالقوه بیشتری را جذب کرده و کدام یک کمترین مشتری را جذب کرده است؟ پاسخ این سوال به ما کمک می کند تا برای کمپین هایی هزینه کنیم که بیشترین کارایی را دارد و از اطلاف منابع مالی جلوگیری کنیم.

هیراد رایان افزار طراح کمپین های تبلیغاتی در استان کرمان و مجری پروژه های طراحی وبسایت و سئو در کرمان به شما کمک می کند تا با اجرای بهینه دیجیتال مارکتینگ افزایش چشم گیر فروش را تجربه کنید.

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه
سفارش طراحی سایت
close slider